pani_zamiec.serwis

Temat: ocena pracy urzędników
" />Jesli piszemy o Urzędzie Pracy, to może ktoś mi odpowie w końcu jak oni pracują i kiedy obsługują intersantów. Chciałerm zarejestrować się jako bezrobotny, przyszedłem do urzędu po 14, usłyszałem, że obsługują bezrobotnych tylko do 14. Sprawdziłem godziny przyjęć Urzędu Pracy w Giżycku - no tam widać poważniej traktują bezrobotnych, przyjmują dłużej. To jak w końcu jest, Urząd Pracy otwarty jest do 14 czy do 15, bo w sekretariacie powiedziano mi że do 15.
Źródło: ww.orientacja.pl/viewtopic.php?t=24507Temat: ocena pracy urzędników
" />
">Jesli piszemy o Urzędzie Pracy, to może ktoś mi odpowie w końcu jak oni pracują i kiedy obsługują intersantów. Chciałerm zarejestrować się jako bezrobotny, przyszedłem do urzędu po 14, usłyszałem, że obsługują bezrobotnych tylko do 14. Sprawdziłem godziny przyjęć Urzędu Pracy w Giżycku - no tam widać poważniej traktują bezrobotnych, przyjmują dłużej. To jak w końcu jest, Urząd Pracy otwarty jest do 14 czy do 15, bo w sekretariacie powiedziano mi że do 15.
Skandal rozwiązać to ranczo na uboczu miasta.
Źródło: ww.orientacja.pl/viewtopic.php?t=24507


Temat: Mikołajkowy prezent dla mieszkańców Ełku. Ponad 2,2 mln zł UM pozyskał na ul. Ogrodową i Sportową w 2009 r. źródło: www.elk.pl
Choć nie zakończył się jeszcze rok 2008 Urząd Miasta w Ełku pozyskał 2.223.000 zł na modernizację ulic Ogrodowej i Sportowej na os. Zatorze w przyszłym roku.

Ulice przy, których znajdują się domy jednorodzinne, są główniejszymi drogami tego osiedla. Prowadzą one także do Zakładu Energetycznego, gazowni i firm budowlanych.

Mieszkańcy ul. Ogrodowej od wielu lat wnioskowali o modernizację tej drogi. W bieżącym roku na wniosek prezydenta radni wpisali tę inwestycję do budżetu miasta, która miała być realizowana od listopada tego roku do wiosny roku 2010.

.

Opłacalne ryzyko

Okazało się jednak, że istnieje możliwość pozyskania środków na modernizację ulicy Ogrodowej i Sportowej z rezerwy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Trzeba było jednak spełnić kilka warunków. Po pierwsze - posiadać kompletną dokumentację projektową, po drugie pozwolenie na budowę oraz spełniać kilku innych kryteriów (np. niski poziom bezpieczeństwa drogowego, łączność z drogą krajową, położenie w pobliżu firm). Ważną przesłanką było również, by inwestycja nie była jeszcze rozpoczęta. Dlatego przygotowywany na listopad przez Urząd Miasta przetarg prezydent odwołał. Oznaczało to, że prace modernizacyjne nie rozpoczną się w tym roku. Zaistniała jednak szansa pozyskania około połowy pieniędzy na tę inwestycję w przyszłym roku.

.

Wysoka lokata Ełku

W konkursie realizowanym w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011, gdzie zespół oceniający składał się z ekspertów marszałka, wojewody, policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, projekt ełckiego Urzędu Miasta zyskał wysoką 13. lokatę punktową (93 punkty). Na liście rankingowej zarekomendowano przyznanie 2.222.900,00 zł. Ełk otrzyma drugą co do wielkości dotację.

.

Potrójny zysk

Dzięki pozyskaniu dotacji ulice Ogrodowa i Sportowa wykonane zostaną w ciągu jednego roku, a nie tak, jak zakładano w ciągu 3 lat przy finansowaniu ich tylko z budżetu miasta. Po drugie inwestycja wykonana zostanie w około połowie za pieniądze zewnętrzne. Po trzecie mieszkańcy i użytkownicy ulic Ogrodowej i Sportowej krócej będą narażeni na utrudnienia w komunikacji drogowej.

.

Ostra selekcja konkursowa

Na konkurs Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych wpłynęło 71 wniosków z całego województwa. Każda gmina i miasto mogły złożyć po jednym wniosku, z czego dofinansowanie otrzyma ostatecznie 39. Niektóre gminy i miasta z powodu niewystarczającej liczby punktów lub niespełniania innych kryteriów nie otrzymają dofinansowania, np. gmina wiejska Ełk, miasto Giżycko lub Orzysz.

.

Zakres modernizacji

W ramach inwestycji wybudowany zostanie na 776 m ulicy Ogrodowej i 195 m ul. Sportowej wodociąg, kanalizacja sanitarna i deszczowa, położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa na ulicy, a na chodnikach pojawi się kostka brukowa. Wartość inwestycji szacowana jest na 6,7 mln zł, która pokryta zostanie z budżetu miasta, z otrzymanej dotacji, a prace przy kanalizacji sanitarnej i wodociągach przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011

Na realizację trzyletniego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych rząd przeznaczy 3 mld zł. Środki zostaną rozdzielone po równo pomiędzy poszczególne województwa. Oznacza to, że przez trzy lata co roku na budowę dróg gminnych, miejskich i powiatowych w województwie warmińsko-mazurskim rząd przeznaczy 62,5 mln zł. Zgodnie z założeniami programu budżet państwa w ramach dotacji celowej dofinansuje do 50 proc. wartości inwestycji realizowanych w ramach programu a samorząd sfinansuje pozostałe wydatki.

Źródło: forum.elczanie.pl/index.php?showtopic=4482


Temat: [Prasa] PKP przekazuje samorządowi dworzec główny w Będzinie
Członek Zarządu PKP S.A. Jarosław Adwent i Prezydent 50-tysięcznego Będzina (w województwie Śląskim) Radosław Baran podpisali umowę przekazująca Miastu w dzierżawę dworzec główny PKP w tym mieście. Jest to kolejny, po dworcu w Giżycku, obiekt PKP S.A. który trafił w ręce samorządu.

Podpisana umowa umożliwi Urzędowi Miasta remont dworca, jego modernizację i zagospodarowanie terenu wokół budynku. Urząd Miasta chce wydać na ten cel kilkaset tysięcy złotych. Wyremontowany dworzec, mieszkańcy Będzina i pasażerowie kolei będą mogli zobaczyć za kilka miesięcy. W czasie trwania prac remontowych dworzec cały czas będzie otwarty dla pasażerów pociągów.

Budynek dworca głównego w Będzinie pochodzi z XIX wieku. Przewija się przez niego każdego dnia około dwóch tysięcy pasażerów. Na dworcu w ciągu doby zatrzymują się sześćdziesiąt trzy pociągi regionalne.

Od marca tego roku PKP S.A. rozmawia z samorządami o przekazaniu małych dworców kolejowych. Takich dworców jest w Polsce ponad 1500. Także w tym roku polskie koleje zainicjowały podpisywanie umów ramowych z władzami największych miast w Polsce o wspólnym zagospodarowywaniu nieruchomości należących do kolei w dużych miastach. Do dzisiaj takie umowy podpisano w Gdyni, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Kielcach. Siódmego lipca tego roku PKP S.A. podpisało umowy z doradcami inwestycyjnymi. Ich zadaniem jest określenie sposobów zagospodarowania wybranych nieruchomości w tym dworców kolejowych oraz wskazanie i zainteresowanie nimi potencjalnych inwestorów.

Jarosław Adwent - członek zarządu PKP S.A. Dyrektor Zarządzania Nieruchomościami: Rozmowy na temat przekazania dworca trwały od czterech lat.. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu PKP S.A. i samorządu Miasta Będzina, dworzec będzie wizytówką miasta. To już kolejny samorząd, który docenił wartość jaką ma taki obiekt dla Miasta. Władze Będzina uwierzyły że kolej, a więc także dworce, są przede wszystkim dla dobra pasażerów i mieszkańców miast.. Szczęśliwy finał negocjacji jest dzisiaj, sukces tego przedsięwzięcia będzie dopiero kompletny będą gdy pasażerowie kolei i mieszkańcy Będzina zobaczą odnowiony dworzec. W ciągu najbliższych miesięcy do wszystkich gmin w Polsce trafi propozycja dzierżawy dworców kolejowych na zasadach podobnych jak w Będzinie.

Radosław Baran - Prezydent Będzina: Wreszcie nasze starania są uwieńczone sukcesem. Przed nami ogrom prac remontowych. Jeszcze w tym roku zabezpieczymy budynek przed zimą wykonując niezbędne naprawy dachu, stolarki okiennej i zmieniając wygląd elewacji. Zmiana wizerunku dworca będzie zatem widoczna niebawem. Rozpoczną się również prace projektowe nad docelową przebudową wnętrza budynku. Na razie, z gminnych środków, mamy zapewnione 230 tys. zł. Po wprowadzeniu umowy w życie możliwe będzie komercyjne zagospodarowanie obiektu. Umowa gwarantuje nam przeprowadzenie remontu, modernizacji i przebudowę budynku oraz przyległego terenu. Prowadzone roboty nie będą zakłócały funkcjonowanie dworca PKP.

Źródło: PKP S.A. - 21.08.2006
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1894


Temat: CZY POWINNO BYĆ LOTNISKO W EŁKU TYPU AEROKLUB?
" />Inicjatywę powinni powziąć zarówno Miasto, Gmina, Powiat jak i Województwo. Niestety jedyny aktywny poseł sam się zdeaktywizował.
Fanaberia oznacza także rzeczy wyszukane, wymyślne.
Potrzeba budowania dróg to temat rzeka, a którym sie mówi, że są potrzebne, niezbędne, kłapie się że już będzie się budować, że proszę tu są (będą) plany, że woda ze szklanki się nie przeleje. Political Reality show.
A gdyby nie Unia kasy by nie było na te super-mega-szybkie-ProsteJakDrut dróżki, drogi, nawet expresowe, ale już na autostrady to kicha. Po mrożkowemu : dziwne, że nie ma w tym wszystkim głosów likwidacji PKP. Jest przecież nierentowne. Miliardy złotych strat!
Gdzie hasła najtańsze są rowery?
Mapka zamieszczona przez GaW'a pokazuje wyraźnie, że najbliższe lotnisko krajowe (komercyjne) to Szczytno. Kętrzyńskie i suwalskie to LPR'y i lotniska szkolno-treningowe/sportowe. Polatasz jak masz przeszczep lub 500 zł na skok.
Zapominamy, że oprócz stworzenia lotniska "medycznego", stworzony byłby system ochrony ppoż. - obejmujący loty kontrolne nad lasami. Mamy przecież jeszcze lasy, które w okresie susz podobno palą się.
Kasa na to jest.
Ełczanie z utęsknieniem czekali na newsa kolejowego, na łaskę marszałka podlaskiego : "Połączenie Białystok - Ełk wznowione
Podlaski Urząd Marszałkowski ogłosił decyzję od wznowieniu z dniem 19 marca połączenia kolejowego Białystok-Ełk. Samorządy podlaskiego i warmińsko-mazurskiego zdecydowały o współfinansowaniu tego połączenia.". Prawie zorganizowano bibkę na Placu Sapera. Może zapiszemy ten dzień jako święto ełckie?
Trzeba teraz poświęcić stare-nowe "pociągi", żeby się nie rozeschły...
Tymczasem u sąsiadów :
1. Samorządy: wojew. podlaskiego , m.Łomży i gm.Łomża zamierzają do 2020 roku ruszyć z budową lotniska sportowo-sanitarnego dla potrzeb zachodniego obszaru funkcjonalnego w rejonie Czerwonego Boru (były poligon) koło Łomży,
2. Samorząd wojewódzki (Podlasie) i m.Białegostoku- Aeroklub Polski również w ramach w/w projektu dokonać modernizacji lotniska sportowo-sanitarnego Krywlany w Białymstoku w zakresie umożliwiającym regularną komunikację lotniczą i odprawy graniczne do czasu wybudowania lotniska regionalnego na obszarach wsi Topolany i Potoka w gm. Michałowo oraz prace przygotowawcze do budowy w/w lotniska regionalnego,
3.Samorządy: m.Suwałki, gm.Suwałki i województwa podlaskiego również w ramach w/w programu przygotują i rozpoczną modernizację lotniska dla potrzeb północnego obszaru funkcjonalnego w Suwałkach - można się domyślać, że będą to również loty komercyjne.

Chyba ciągnie się na język : współpraca samorządów! Eureka!

Poza tym istnieje coś takiego jak Wstępny Projekt Narodowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2007-2015 gdzie Ełk uznano za jeden z 49 ośrodków stanowiących sieć regionalnych ośrodków równoważenia rozwoju. Wcześniej w tym samym 'akapicie' pojawiają się tak subtelne frazy jak : opóźnienie cywilizacyjne i trwała marginalizacja.

Giżycko, Łomża,Suwałki, B-stok. W środku Ełku, nad nami można skakać, może ktoś o nas w końcu zapomni, paprafrazując Mistrza Bartoszewskiego? Wypompujmy wodę z jeziora i zasypmy rzekę. Wytnijmy okoliczne lasy - po co to komu? Będzie mniej komarów i lisów, które i tak przenoszą wściekliznę. Grzyby kupimy w internecie, a choinkę można mieć sztuczną...
Źródło: ww.orientacja.pl/viewtopic.php?t=9399